مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان : فعالیت های زیست محیطی پتروشیمی بندرامام چشمگیر بوده است // بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از پتروشیمی بندرامام

۲ آبان، ۱۳۹۸ توسط در بخش اخبار و رسانه با ۰ و 0

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و مدیرکل آب و خاک سازمان محیط زیست کشور با هیئت همراه از مجتمع پتروشیمی بندرامام بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندرامام روز چهارشنبه یکم آبان ماه برای اولین بار محمد جواد  اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و حسن پسندیده مدیرکل آب و خاک سازمان محیط زیست کشور به همراه هیئتی از مجتمع و  پروژه های زیست محیطی پتروشیمی بندرامام بازدید بعمل آوردند.

پس از این بازدید جلسه ای میان مدیران ارشد محیط زیست با  مدیرعامل پتروشیمی بندرامام و  دیگر مدیران ارشد این شرکت در سالن کنفرانس مجتمع پتروشیمی بندرامام برگزار گردید و مباحث راهبردی مختلفی مطرح و تفاهماتی حاصل شد.

طی این جلسه حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه اظهار داشت : پتروشیمی بندرامام همواره در حوزه حفاظت از محیط زیست  پیشتاز  بوده اقدامات موثرو چشمگیری در این زمینه انجام داده است پتروشیمی بندرامام تنها شرکت دارای Land Fill ( محل دفن بهداشتی پسماندهای شیمیایی و خطرناک) در سطح کشور است که سایر صنایع هم از خدماتش بهره مند می شوند.

حمیدرضا رستمی افزود : پتروشیمی بندرامام در راستای صیانت و حفاظت از محیط زیست در حال احداث بزرگترین تصفیه خانه در سطح صنعت پتروشیمی کشور است و این پروژه تا کنون ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و علی رغم تمامی مشکلات و محدودیت ها امیدواریم با همت و تلاش کارشناسان تا پایان سال ۱۳۹۹ در مدار تولید قرار گیرد.

همچنین می توان از پروژه تغییر فرآیند از جیوه به ممبراین و از سرویس خارج کردن واحد کلرآلکالی این شرکت  بعنوان اقدامی موثر در راستای حفاظت از محیط زیست  اشاره کرد.

 

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام بیان کرد : این شرکت بیشترین فضای سبز را در سطح مجتمع ، محوطه دریایی شرکت و همچنین شهرستان ماهشهر و حومه ایجاد نموده است.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در انتها بخش هایی از انتظارات شرکت و سهامداران پتروشیمی بندرامام  را از سازمان محیط زیست عنوان کرد و همچنین تاکید کرد اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در مورد موضوع خارج نمودن خطوط تولید این شرکت از لیست  آلایندگی تاکید نمود

در ادامه جلسه محمد جواد  اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اظهار داشت : طی سال های اخیر پتروشیمی بندرامام اقدامات زیست محیطی بسیار چشمگیری داشته است و در همین راستا محیط زیست استان هم با نگاه مثبتی در مسائل مختلف تصمیم گیری می کند.

اشرفی افزود : نگاه محیط زیست استان خوزستان به صنعت یک نگاه تشویقی و اساسا مخالف تحت فشار گذاشتن صنعت است ، در همین راستا اگر هزینه هایی هم می شود باید در مسیر ارتقاء سطح محیط زیست صورت بگیرد.

در پایان حسن پسندیده مدیرکل آب و خاک سازمان محیط زیست کشور ضمن ابراز خرسندی به منظور حضور در مجتمع پتروشیمی بندرامام اظهار داشت : استان خوزستان به عنوان استانی نفتخیز و زرخیز ، جواهری است که می بایست همگی بصورت همه جانبه در حفاظت از تمامی ظرفیت های آن تلاش کنیم.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام می باشد.