پیام مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به مناسبت روز صنعت پتروشیمی

29 دسامبر، 2018 توسط در بخش اخبار و رسانه با ۰ و 0

پیام مهندس جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ( هلدینگ خلیج فارس ) به مناسبت روز صنعت پتروشیمی به شرح زیر می باشد:

هشتم دی ماه روز پاسداشت صنعتی است که امروز درخشنده تر و شتابان تر از هر زمان دیگری رو به تعالی و پیشرفت حرکت می کند.

این صنعت ، امروز به نمادی از عزم ملی برای جلوگیری از “خام فروشی” و افزایش ثروت ملی تبدیل شده است و این مهم حاصل نشده ، مگر با تلاش شبانه روزی فرزندان این سرزمین در سخت ترین شرایط اقلیمی و کاری برای رسیدن به این هدف.

صنعت پتروشیمی با سابقه ای پنجاه ساله در کشورمان امروز در آستانه جهشی دیگر است و پروژه های توسعه ای قابل توجهی در این بخش درحال انجام است که پیش از این در تاریخ صنعت نفت و گاز کشور سابقه نداشته و نوید روزهای درخشان را برای این صنعت می دهد.

امید این میرود که تحقق اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ در این صنعت با این پروژه ها و طرح های توسعه ای مبتنی بر دانش و توان بومی سهل تر شود و زمینه ای برای جذب بیش از پیش سرمایه گذاری خارجی و کمک به اقتصاد ملی را فراهم کند.

از سوی دیگر صنعت پتروشیمی با رشد چشمگیری که داشته دیگر صرفا یک صنعت منحصر به اقتصاد نیست بلکه آثار اجتماعی و فرهنگی این صنعت بر مناطق پیرامونی پتروشیمی ها ، امروز به الگویی برای سایر صنایع تبدیل شده است و نه تنها کارکنان و خانواده های این صنعت که میزبانان و همسایگان پتروشیمی ها امروز از مواهب و اثار این صنعت بر زندگی خود بهره مند هستند و البته راه درازی برای تحقق کامل مسئولیت های اجتماعی این صنعت در راه است.

فرا رسیدن این روز را به همه همکارانم در صنعت پتروشیمی و همچنین خانواده بزرگ شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تبریک می گویم و برای همه شما آرزوی توفیق و سعادتمندی می کنم.

 

جعفر ربیعی

مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام می باشد.