مقام سومی پترو در نخستین تجربه آسیایی

كد خبر: 701
تاریخ ایجاد: 25 مهر 1395

 

تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام بیست و پنجمین دوره جام باشگاههای آسیا را با مقام  سومی به پایان برد.

روزبه ارغوان، اوشین ساهاکیان، بهنام یخچالی، جیمز وایت و جرالد رابینسون ترکیب امروز را تشکیل می‌دادند. بازی با خطا روی بهنام یخچالی آغاز شد و او هم دو پرتاب را به ثمر رساند و بعد از او سه امتیازی جرالد رابینسون تیم پتروشیمی بندرامام را 5 – صفر پیش انداخت.

اماراتی ها توسط یانگ پرامتیازآورترین بازیکن این جام امتیازی های متوالی آوردند و 9- 8 پیش افتادند ولی جیمز وایت با دو پرتاب سه و دو امتیازی 13- 10 پیش افتادند و در نهایت کوارتر 18- 17 برای جنوبی‌ها رقم خورد. کوارتر دوم این رقابتها ضیافت پنالتی‌ها بود، از خطاهایی که روی بهنام یخچالی و جرالد رابینسون انجام شد تا فولهایی که توسط بازیکنان پتروشیمی بر روی یانگ  اماراتی صورت گرفت، اما در هر حال در نیمه اول این پتروشیمی بندرامام بود که با پنج امتیاز اختلاف 40- 35 به رختکن رفت.

نیمه دوم شاگردان مهران شاهین طبع بازی روانی را ارائه دادند و امتیازهای متوالی را بدست آوردند 43- 58 . کوارتری که  بسکتبالیستهای پتروشیمی با جیمز وایت و بهنام یخچالی در کنار ریباندهای خوب اوشین ساهاکیان، محمد حسن زاده و مهدی اسماعیلی  و پاسکاری های خوب جرالد رابینسون 71- 54 وقت سوم را به پایان بردند تا 10 دقیقه پایانی با اسلم‌دانکهای حسن زاده استارت بخورد.

هر چند یانگ هم در امتیاز اوری بسیار عالی ظاهر شد. چرخش های توپ، ریباندها و کار گروهی تیمی نشان داد پتروشیمی بندر امام اگر زمان بیشتری برای تمرینات در اختیار داشت قابلیت‌های بیشتری برای نشان دادن تواناییهایش داشت. اما به هر حال این مسابقه 100- 74 برای پتروشیمی به پایان رسید تا با مقام سومی به کار خود پایان دهد.

سامانه جلسات هیئت مدیره