بازدید مدیران بانک سپه کشور و هلدینگ خلیج فارس از پتروشیمی بندرامام

معاون برنامه ریزی و کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و مدیرعامل بانک سپه ایران به همراه هیاتی متشکل از مدیران ارشد دو مجموعه از پتروشیمی بندرامام بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه مهندس حسن نشان زاده مقدم معاون برنامه ریزی و کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و دکتر آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه ایران به همراه هیاتی ضمن بازدید از مجتمع پتروشیمی بندرامام ، در راستای ارتقای سطح همکاری‌های راهبردی با دکتر انصاری نیک مدیرعامل و دیگر مدیران شرکت جلسه ای برگزار کردند.

در این جلسه سپهدار انصاری نیک ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و ارائه تاریخچه ای از پتروشیمی بندرامام ، اظهار داشت: بندرامام دارای سه زنجیره ارزش و تولیدی پلی الفین ، آروماتیک و کلرآلکالی است که با عملکرد تولیدی حدود ۶ میلیون تن در سال ، ظرفیت تولیدی حدود ۳ میلیون تن در سال خالی دارد که با حمایت هلدینگ خلیج فارس و سهامداران و تعاملات دو سویه با بانک ها در تلاش هستیم تا پتروشیمی بندرامام گام‌های بلندی را در راستای توسعه و تعالی خود بردارد.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در ادامه تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تبدیل سرمایه‌های کشور به سرمایه های مولد ، تعاملات و پشتیبانی بانک‌ها از تاثیرگذاری بسیار زیادی برخوردار هستند و در همین راستا ان‌شاءالله حضور مجموعه معظم بانک سپه در بندرامام سبب منشاء خیر و برکت و گشایش‌های اقتصادی باشد.

انصاری نیک در پایان با تاکید بر اثربخش بودن مدیریت تصمیم‌گیری در بالا بردن عملکرد تولیدی ، خاطر نشان کرد: در پتروشیمی بندرامام طی سالیان گذشته یک تعلل در تکمیل زنجیره ارزش بوجود آمده که می بایست با مدیریت تصمیم‌گیری و اتخاذ تصمیمات به موقع و شجاعانه این شرکت را به اوج خود برسانیم و ما با انطباق همین رویکرد در استراتژی‌ها در تلاش هستیم تا برای ۳ تا ۵ سال آینده دستیابی به صادرات و ارز آوری چند برابری را برای بندرامام محقق نماییم.

در ادامه جلسه آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه ایران ضمن تشریح جایگاه این بانک در بانکداری کشور ، ابراز داشت: پس از ادغام چند مجموعه بانکی در بانک سپه ، امروز این بانک بعنوان بزرگ‌ترین شبکه بانکداری تماما دولتی در کشور بشمار می‌رود که دارای امن‌ترین شبکه بانکداری اینترنتی می باشد و قابلیت آن را دارد که از این ظرفیت‌ها در پیشبرد اهداف صنایع استفاده کند.

آیت اله ابراهیمی با اشاره به اینکه بانک سپه یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور در صندوق توسعه ملی است ، بیان داشت: مشارکت و تامین مالی در ساخت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس و پتروشیمی لردگان جزو کارهایی است که به نحو احسن از سوی بانک سپه صورت گرفت و ما مترصد آن هستیم که در چرخه صنعت و اقتصاد کشور در کنار شرکت های پتروشیمی باشیم و از پروژه‌های‌ توسعه‌ای پشتیبانی مالی بعمل آوریم.

در ادامه جلسه حسن نشان زاده مقدم معاون برنامه ریزی و کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به سبقه تعاملات بانک سپه در صنعت پتروشیمی ، اظهار داشت: بانک سپه با سرگروهی در یک کنسرسیوم بانکی توانست دارای یک تمرکز در منابع بشود و با ایجاد بستری امن در تمامی فرآیندها در سال‌های گذشته شرایط حمایت‌‌گری برای ابرپروژه جمع‌آوری گازهای مشعل و همچنین پروژه لردگان را تسهیل نماید و همکاری‌های بسیار موثری را با هلدینگ خلیج فارس اجرایی کند.

حسن نشان زاده در پایان بهبود مدیریت خوراک و تکمیل زنجیره ارزش را در بندرامام ضروری دانست و تصریح کرد: در بندرامام ظرفیت‌های خالی تولیدی وجود دارد که می‌بایست با مدیریت هر چه بیشتر در خوراک مجتمع به منظور پایداری و بهره‌وری بیشتر ، تلاش شود تا تمامی شاخص‌های تولیدی بهبود پیدا کند و اعداد و ارقام صادرات و تولید این شرکت ارتقاء یابد.