تشریح ماموریت های راهبردی شرکت پتروشیمی بندر امام در نشست هم اندیشی هفتگی مدیران ارشد

دکتر ” سپهدار انصاری نیک ” : *در حال حاضر بدنبال افزایش تولید تا دستیابی به ظرفیت اسمی هستیم و باید تمام توانمندی و ظرفیت شرکت برای تحقق این منظور بکار گرفته شود ‌.*

🌎✍️ به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، مدیرعامل این واحد پتروشیمی در نشست هم اندیشی هفتگی با مدیران ارشد و روسای واحدهای مختلف شرکت که امروز چهارشنبه یکم تیرماه سالجاری برگزار شد به تشریح اهداف کلان تولیدی ، اجرای طرح های توسعه ای و تبیین ماموریت های راهبردی شرکت پرداخت .

🔻وی در این نشست محور اصلی سخنان خود را تامین خوراک و رفع عقب‌ماندگی تولید مجتمع دانست و اظهار داشت: ظرفیت اسمی پتروشیمی بندرامام ۹ میلیون تن در سال است که در حال حاضر تولید عملکردی مجتمع ۶ میلیون تن بوده که این یعنی عقب ماندگی ۳ میلیون تنی نسبت به ظرفیت اسمی مجتمع که می بایست با برنامه‌ریزی واحدهای تولیدی و بهره گیری با کفایت از دارایی ها و پتانسیل های موجود ابتدا دستیابی به ظرفیت اسمی تولید مجتمع محقق و پس از آن به دنبال اهداف بالاتر تولیدی باشیم.

🔻دکتر ” انصاری نیک ” با بیان اینکه در حال حاضر بدنبال افزایش تولید برای رسیدن به ظرفیت اسمی هستیم و باید تمام توانمندی شرکت برای تحقق این منظور بکار گرفته شود اظهار داشت : در سازمان های بزرگ مانند بندرامام با توجه به ظرفیت های موجود از حیث ارتباطات درون و برون سازمانی ایجاد یک دپارتمان و یا حضور یک تیم پیگیری مستمرتأمین خوراک امری ضروری و از اصلی ترین برنامه های آتی حائز اولویت در این مجتمع خواهد بود .

🔻مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در بخش دیگر سخنان خود به علل عدم تحقق ظرفیت اسمی تولید اشاره و افزود : شواهد نشان می دهد که در دو دهه گذشته بندرامام در حوزه تولید یک افول را تجربه کرد و در بخش ظرفیت تولید و تنوع تولید ضعف‌هایی بوجود آمد که یکی از این ضعف‌ها خارج شدن واحد کلرآلکالی از مدار تولید است که امروز وقتی به بازمانده تأسیسات آن نگاه می شو د به مثابه یک موزه است در این راستا نیازمند یک برنامه ریزی خیلی دقیق ، منسجم ، آگاهانه و چابکی در ظرفیت سازی جدید هستیم تا با توسعه و نوسازی فرآیندها عملکرد هایی جدید را ثبت کنیم.

🔻 ایشان بر تسریع درروند تکمیل طرح‌های توسعه ای تاکید و عنوان کرد: علاوه بر تکمیل واحد کلرآلکالی ، بازگشت طرح الفین به بندرامام و در امتداد آن با برنامه ریزی مدون و دقیق توسعه واحدهای پلی الفینی با جدیت در دستور کار ما قرار دارد تا به تبع آن بندرامام نه تنها به ظرفیت اسمی تولید خود برسد بلکه اقدام به توسعه و تکمیل در زنجیره ارزش نماید و با یک ارزش سازی جدید بویژه در پلی الفین ها همراه شود.

🔻 دکتر انصاری نیک بخش بعدی سخنان خود را به اهمیت حوزه دارایی های فیزیکی و ارتباط آن با توقفات تولیدی و حوادث صنعتی اختصاص داد و گفت: گزارشات جلسات و ارزیابی‌های بعمل آمده از پیر شدن شرکت بندرامام حکایت دارد ، راه جلوگیری از چالش‌های ناشی از این پدیده حرکت به سوی بکارگیری رویکردهای نوین و ابزارهای به روز شده است تا بدین شیوه هم صیانت از تولید محقق و هم فرآیند ایمن‌سازی مطلوبی در تولید و محیط کار داشته باشیم.

🔻 وی همچنین افزود: هدف اصلی ما حفظ دارایی ها و تجهیزات و در ادامه آن کاهش توقفات تولیدی است و در همین راستا با رویکردی نو مبتنی بر دانش و روش های جدید چه از نظر دیدگاهی و نگرشی و چه نیرو ی انسانی با نگاه خاص حمایتی مسیر تحول همه جانبه را تسهیل خواهیم کرد.

🔻 ایشان همچنین ضرورت پرداختن دقیق به برنامه کنترل کیفیت و( QC) را یاد آور ودر این ارتباط تصریح کرد : این فرآیند با محوریت بازرسی فنی و با ترکیب دستورالعملهای بازرسی فنی و ابزارهای موجود و نیز با مشارکت مدیران ارشد منسجم تر از گذشته برای مجتمع تدوین خواهیم کرد زیرا که غفلت از کنترل و بازرسی فنی به معنی حادثه و از دست دادن تولید است.

🔻 دکتر” انصاری نیک ” در ادامه اجرای بموقع فرآیند کنترل و ارزیابی عملکرد و نیز استقرار دفتر ( PMO)را حیاتی دانست و اظهار داشت : برای تحقق فرآیند پاسخگویی سازمانی سریعتر ، بهتر و آگاهانه تر و جلوگیری از ایجاد فضا های مرده در محیط کار و کارهای متوقف شده و نیز عملیاتی شدن جریان کار و تسهیل امور در شرکتی به این بزرگی ، هرچه سریعتر باید دفتر پیگیری و پایش کار ها ( PMO ) در مجتمع را اجرایی گردد .

🔻 مدیرعامل پتروشیمی بندرامام توجه به توسعه منابع انسانی و همگام سازی رفع نیازهای نیروی انسانی با شرایط فعلی را محور دیگر سخنان خود قرار داد و در تشریح آن بیان کرد: پتروشیمی بندرامام سازمانی با بیش از ۸ هزار نفر نیروی انسانی است و هرکدام از این نیروها ، نیاز ها ، نگرش ها و انتظاراتی گوناگون دارند که باید در این ارتباط برنامه ریزی تحولی نظام مند در دستور کار قرار گیرد .

🔻 ایشان همچنین در این حوزه تاکید کرد که نیروی انسانی هم مانند یک کارخانه تولیدی مشمول پیری و سالخوردگی می شوند و نگرش ها و انتظاراتشان عوض می گردد و از طرفی نیروهای جدید می آیند و وارد چرخه سازمان می شوند و نیاز به برنامه ریزی خاص دارند در هر دو حالت نیاز به دقت ، برنامه ریزی ، تفکر و اندیشه کردن است که لازمه آن داشتن طرح و برنامه روشنی از منابع انسانی است .

🔻 وی خاطرنشان کرد: امروزه در سطوح مختلف نیروی انسانی شاهد نارضایتی هستیم و باید این نارضایتی ها تعدیل و به انگیزه ، شادابی ، اراده و همت برای کار بیشتر و زندگی با کیفیت بهتر تبدیل شود.

🔻 دکتر انصاری نیک با اشاره به اینکه سازمان ما نباید سازمانی مکانیکی باشد که آدم ها را دچار افسردگی کند اظهار کرد : وجود تنش و تعارض در محیط کار بحثی اجتناب ناپذیر است و باید ساز و کارهایی را تدارک ببینیم که ضمن کاهش تنش و مدیریت تعارضات باعث شادابی همکارانمان و بهبود سلامتی و انگیزش بهتر و تعهد سازمانی بیشتر آنان بشود.

🔻 نایب رئیس هیات مدیره پتروشیمی بندرامام درفراز بعدی صحبت خود بر تمرکز دقیق در حوزه فروش و تامین کالا تاکید و گفت : حوزه بازرگانی ، فروش و تامین کالا حوزه بسیار مهمی می باشد زیرا که همه عملکرد پتروشیمی بندر امام در نهایت ختم به اداره فروش خواهد شد بنابر این فرایند فروش باید دقیق باشد و اولین اولویت آن کاهش ریسک فروش است یعنی مدیریت فروش باید بنحوی باشد که ریسک هایی به شرکت تحمیل نشود.

🔻 مدیر عامل افزود : در فضای بین المللی فعلی ریسک های گسترده ای ما را تهدید می کند و مدیریت فروش ما باید آگاهانه ، دقیق ، قراردادی ، حقوقی و با ضمانت های کافی فروش ما را بدون ریسک انجام بدهد.

🔻 دکتر انصاری نیک رابطه مستقیم مطلوب بودن فرآیند فروش با پیشبرد اهداف توسعه ای راعنوان و خاطر نشان کرد : برنامه ریزی برای وصول مطالبات باید به موقع صورت پذیرد تا شرکت بتواند اهداف توسعه ای و امور جاری کار خود را درست انجام بدهد و بدهی هایش را به موقع پرداخت کند.

🔻 ایشان تاکید کرد : بحث فروش بحث حساسی است و باید با درایت کافی مدیریت شود تا شرکت نه تنها لطمه ای نبیند بلکه موجب تحکیم و پیشبرد اهداف و پروژه های هدف شود.

🔹 گفتنی است در این نشست ‌واحدهای حسابداری مدیریت، عملیات انبارها و برنامه ریزی به ارایه گزارشات و شاخصهای عملکردی پرداختند و پیشنهادات بهبود از طرف مدیران حاضر در جلسه ارایه گردید.