در سال جهش تولید توسط پتروشیمی بندرامام صورت گرفت/بومی سازی کاتالیست واحدهای پلی اتیلن

۱۵ مهر، ۱۳۹۹ by in category اخبار و رسانه with ۰ and 0

کاتالیست مصرفی واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی بندرامام به دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی سازی شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام در سال جهش تولید و در راستای حمایت از صنایع ایرانی برگ زرین دیگری به مجموعه افتخارات شرکت پتروشیمی بندر امام افزوده شد و این شرکت توانست با تلاش کارشناسان ، متخصصان و مدیران خود و همچنین با همکاری یک شرکت دانش بنیان فعال در کشور یکی از کاتالیست های مصرفی واحدهای پلی اتیلن را تولید و پس از تست کاربردی جایگزین نمونه های وارداتی کند.

فرآیند تولید این دسته از کاتالیست ها بدلیل حساسیت و ریسک بالا تنها در انحصار چند شرکت اروپایی و امریکایی بود اما متخصصان پتروشیمی بندرامام این کاتالیست را پس از طی مراحل مختلف و تست های آزمایشگاهی ، میدانی و پایداری در مردادماه سال جاری به مدت ۵۰ روز به راکتورهای پلیمری تزریق و نهایتا با موفقیت کامل جایگزین کاتالیست وارداتی کردند.

گفتنی است پتروشیمی بندرامام با کسب این موفقیت ارزشمند و دست یابی به دانش فنی تولید این دسته از کاتالیست ها علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور و استفاده حداکثری از توانمندی و ظرفیت های تولیدی شرکت های داخل کشور ، راه را برای داخلی سازی دو کاتالیست دیگر در واحد تولیدی مشابه هموارتر کرد.

شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام همواره در راستای تولید حداکثری ، بومی سازی قطعات و تکیه بر دانش متخصصان داخلی در تلاش بوده است به طوری که در سال گذشته در کارگاه های این شرکت بیش از چهار هزار و ۱۰۰ قطعه صنعتی به دست متخصصان داخلی ساخته و بومی سازی شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت پتروشیمی بندرامام (سهامی عام) می باشد | طراحی و تولید اداره فن آوری اطلاعات | نگارش 5.5.1