در مجمع آب نیروی پتروشیمی بندرامام عنوان شد: تامین پیوسته و بدون وقفه یوتیلیتی های موردنیاز پتروشیمی بندرامام

۱ تیر، ۱۴۰۰ by in category اخبار و رسانه with ۰ and 0

برگزاری مجمع سالانه آب نیروی پتروشیمی بندرامام با تفسیر و تشریح موفقیت ها و‌ دستاوردهای این مدیریت در سال گذشته همراه شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، مجمع سالانه آب نیروی پتروشیمی بندرامام با حضور مدیران شرکت برگزار شد ‌‌و در مجمع ، حوزه های مختلف عملکردی این مدیریت در سال ۱۳۹۹ مورد بررسی قرار گرفت و دستاوردهای آن تشریح شد.

آب نیرو دارای چهار واحد تولیدی است که وظیفه تامین یوتیلیتی (آب ، برق ، هوا ، ازت) مجتمع پتروشیمی بندرامام را بر عهده دارد و در سال گذشته علی‌رغم وجود چالش های مختلف اما بصورت پیوسته و بدون وقفه یوتیلیتی های مورد نیاز واحد های عملیاتی و تولیدی مجتمع را تامین نمود.

از اقدامات ویژه مدیران و کارشناسان پتروشیمی بندرامام در  آب نیرو جهت تولید حداکثری ،     می توان به رفع اشکال از دمنده های دیگ های بخار (بویلرهای F ,G) و  به ظرفیت رساندن دیگ های بخار (بویلرهای F ,G)  پس از چندین سال ، ارتقاء سیستم کنترل درایرهای واحد هوا ، انجام تعمیرات اساسی به موقع در واحدها ، راه اندازی سیستم برق اضطراری موازی پست برق و تعمیر سیستم تحریک ژنراتور واحد D نیز اشاره کرد.

مدیریت آب‌ نیرو با ساخت قطعات نیروگاه با قابلیت کار در دمای بالا مانند پره های ثابت و متحرک توربین ، سگمنت ها ، متالیک تایل ها ، پره های ثابت و متحرک بخش کمپرسور هوا و متعلقات مربوط به آن ها ، ساخت  روتور توربین و کمپرسور و بازسازی دیگر پره های ثابت و متحرک   توانست موانع تولید را رفع و در بخش تجهیزات ،  کمک های موثری به خطوط تولید کند.

می توان افزود ، تعمیرات اساسی گسترده ای بر روی توربین های گازی واحد برق از جمله تعویض روتورها ، تعویض بلیدهای ثابت و متحرک کمپرسورها و توربین ها صورت گرفت که از فعالیت های شاخص آب نیرو در این واحد بشمار می رود و نتیجه آن ، بیش از ۱۶۵ هزار ساعت کار بوده است.

در اقدامی دیگر ، سال گذشته مدیریت آب نیرو نزدیک به هزار تن روغن های ضایعاتی صنعتی را مورد بازیافت و فروش قرار داد.

گفتنی است پتروشیمی بندرامام در سال گذشته  به منظور حمایت از تولید کشور ، بیش از یک هزار تن ازت مایع به شرکت ملی نفت در مناطق خشکی تحویل داد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت پتروشیمی بندرامام (سهامی عام) می باشد | طراحی و تولید اداره فن آوری اطلاعات | نگارش 5.6