علی عسگری: پتروشیمی بندرامام انقلابی و پهلوانانه عمل کرده است

۲۱ بهمن، ۱۴۰۰ by in category اخبار و رسانه with ۰ and 2

در بازدید مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس:

علی عسگری: پتروشیمی بندرامام انقلابی و پهلوانانه عمل کرده است

 

دکتر علی عسگری اولین بازدید خود از مجتمع پتروشیمی بندرامام را در راس هیاتی متشکل از مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس  انجام داد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، روز چهارشنبه بیستم بهمن ماه دکتر علی عسگری مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به همراه هیاتی در مجتمع پتروشیمی بندرامام حاضر شدند و پس از بازدید از واحد های عملیاتی و تولیدی ، جلسه ای با مدیران پتروشیمی بندرامام برگزار کرد.

در ابتدای جلسه حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ضمن عرض خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر ، اظهار داشت: نوسازی در پتروشیمی بندرامام با قدمت زیادی که در ساختار ، فرآیند و زیرساخت ها داشت ، امری اجتناب ناپذیر بود و در همین راستا تحولات اساسی و بنیادی در تمامی حوزه ها صورت گرفت و نتیجه آن ایجاد پتروشیمی بندرامام جدید (NEW BIPC) است.

رستمی در ادامه به فرسودگی ایجاد شده طی سالیان دراز در تاسیسات و تجهیزات بندرامام اشاره کرد و گفت: پتروشیمی بندرامام اولین و تنها شرکت هلدینگ خلیج فارس می باشد که برای (Asset management) تعمیرات و نگهداری زیرساخت ها نمودار تدوین کرد و در امتداد آن ۱۳۵ هزار نقطه پرخطر و با ریسک بالا (High Risk) شناسایی نموده است. تعمیرات اساسی برای تمامی نقاط اجرایی شده که نهایتا نوسازی گسترده و همه جانبه برای اولین بار در این مجتمع قدیمی در حال اجرا می باشد و بخش اعظمی از این نقاط پرخطر رفع شده و مابقی نیز در تعمیرات های آتی حسب اولویت رفع خواهد شد.

وی در ادامه پروژه های بزرگ تولیدی و زیست محیطی در دست اجرای پتروشیمی بندرامام را تشریح کرد و افزود: تامین خوراک پایدار برای مجتمع از اولویت های اصلی و در همین راستا پشتیبانی و تامین مالی از پروژه گاز یادآوران بصورت مستمر در حال انجام است و پروژه ریکاوری اتان در ادامه فرآیند تامین خوراک در حال اجرا می باشد که با اتمام آن بخش عمده کمبود خوراک مجتمع مرتفع می گردد.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در ادامه به پروژه های دیگر در حال اجرا نظیر واحد کلر آلکالی و تصفیه خانه مرکزی که ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اشاره نمود.

حمیدرضا رستمی در پایان وجود نیروی انسانی ماهر ، توانمند و شاداب را محور اصلی توسعه دانست و بر ایجاد کارگروه تخصصی ویژه منابع انسانی در راستای اجرای سیستم جامع جبران خدمات تاکید کرد.

در ادامه جلسه عبدالعلی علی عسگری مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره بر قدمت و ظرفیت های عظیم پتروشیمی بندرامام، تصریح کرد: پتروشیمی بندرامام پیشکسوت و پیش‌قراول صنعت پتروشیمی کشور بوده و قطعا یکی از مهم‌ترین کارهای امروز هلدینگ خلیج فارس فراهم آوری شرایط برای تامین خوراک پتروشیمی بندرامام می باشد. این شرکت به تنهایی یک شهر پتروشیمی است که می توان با تقویت تولیدات میان دستی و پایین دستی ، آن را به یک غول جهانی در عرصه صنعت پتروشیمی تبدیل کرد.

علی عسگری در ادامه ضمن تحسین عملکرد و اقدامات بزرگ صورت گرفته در پتروشیمی بندرامام ، اظهار داشت: وقتی این حجم از تعمیرات و نوسازی های پتروشیمی بندرامام را مشاهده می کنیم این موضوع مشخص می شود که مدیریت این شرکت باغیرت و پهلوانانه در خط مقدم تولید و عملیات قرار دارد و در همین راستا از اقدامات انقلابی که موجب تحول مثبت در این شرکت شده نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

در پایان مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس پرورش نیروهای جوان ، نخبه ، خوش‌فکر و انقلابی را اصلی ترین اهداف و سیاست های خود برای آینده صنعت پتروشیمی کشور عنوان کرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت پتروشیمی بندرامام (سهامی عام) می باشد | طراحی و تولید اداره فن آوری اطلاعات | نگارش 6.0