همزمان با تولید در واحد اروماتیک ‌پتروشیمی بندرامام صورت گرفت/تقدیر از نقش آفرینان کنترل حادثه واحد آروماتیک

۱۸ آذر، ۱۳۹۹ by in category اخبار و رسانه with ۰ and 1
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام صبح روز سه شنبه ۱۸ آذرماه مراسم تقدیر و تجلیل از کارکنان و روسای فعال در کنترل حادثه آتش سوزی واحد آروماتیک با حضور حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام و دیگر  مدیران ارشد شرکت در سالن کنفرانس پتروشیمی بندرامام برگزار شد.
طی این مراسم حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ضمن تشکر و قدردانی از واکنش سریع و به موقع کارکنان بهره برداری و آتش نشانان در کنترل و اطفاء‌ حرفه ای آتش ناشی از پارگی خط خروجی راکتورهای بخش پالایشگاهی واحد آروماتیک اظهار داشت : این حادثه بالقوه می توانست به عواقب ناگواری در این واحد منجر شود که بحمدالله با اقدام سریع و به موقع کارکنان ،‌ حادثه کنترل و خطر گسترش آتش به سایر واحدها و مخازن مهار شد.
حمیدرضا رستمی افزود : اقدام آتش نشانان سبب شد از تجهیزات ثابت نظیر استراکچر ، راکتور ، برج ها و ظروف تحت فشار از آسیب های احتمالی ناشی از آتش ایمن بمانند. از سوی دیگر موضوع کنترل آتش ، اطفاء و تجربیات حاصله در این حادثه در قالب برگزاری کلاس های آموزشی کارگاهی به کارشناسان و کارکنان دیگر شرکت های پتروشیمی منطقه منتقل شد.
مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در ادامه خبر داد: با اقدامات اجرایی و تعمیراتی صورت گرفته ، بخش های تولیدی واحد آروماتیک  در مدار تولید قرار گرفتند به همین منظور از تمامی مدیران و  کارکنان تعمیرات و بهره برداری تشکر و قدردانی می شود.
مهندس رستمی در پایان با توجه به کهولت و فرسودگی واحدهای تولیدی مجتمع ، توجه هرچه بیشتر و دقیق تر مدیریت های مرتبط به منظور نگهداری و تعمیرات واحد های عملیاتی را خواستار شد.
شایان ذکر است در دوم آبان ماه سال جاری بود که یکی از خطوط حامل هیدروژن واحد آروماتیک بر اثر رپچر دچار حریق و با حضور به موقع و عکس العمل مناسب نیروهای بهره برداری ، ایمنی و آتش نشانی این حادثه تحت کنترل قرار گرفت و اطفاء شد.
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت پتروشیمی بندرامام (سهامی عام) می باشد | طراحی و تولید اداره فن آوری اطلاعات | نگارش 5.6