پس از بومی سازی کاتالیست k2در واحد پلی اتیلن سبک بومی سازی یک کاتالیست دیگر در پتروشیمی بندرامام

۱۷ بهمن، ۱۳۹۱ by in category اخبار و رسانه with ۰ and 0
پس از بومی سازی کاتالیست k2در واحد پلی اتیلن سبک
بومی سازی یک کاتالیست دیگر در پتروشیمی بندرامام
با هدف ارتقاء دانش فنی ساخت داخل یکی دیگر از کاتالیست های مورد نیاز واحدهای پتروشیمی بندرامام داخلی سازی شد .
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام بار دیگر تلاش مهندسان و متخصصان توانمند کشورمان در سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی به ثمر نشست و یکی دیگر از کاتالیست های مورد نیاز در واحد وینیل کلراید منومر واحدهای پتروشیمی بندرامام داخلی سازی شد که گامی مهم در راستای قطع واردات این نوع کاتالیست از کشورهای خارجی بشمار می رود.
کاتالیست خارجی با نام تجاری اکسی مکس در راکتورهای بخش اکسی کلریناسیون واحد وینیل کلراید منومر شرکت کیمیا بندرامام به میزان بالغ بر ۳۰ تن در سال کاربرد داشته است . با همکاری ۳ جانبه شرکت سازنده ، شرکت پژوهش و فن آوری پتروشیمی و متخصصان پتروشیمی بندرامام کاتالیست ساخت داخل مورد آزمایش قرار گرفت و در راکتورهای واحد بکار گرفته شد.مهمترین نکته در بکارگیری این نوع کاتالیست داخلی نسبت به مشابه خارجی ، علاوه بر صرفه اقتصادی تا یک سوم قیمت وارداتی آن ، کاهش مدت زمان تهیه و بکارگیری می باشد که از حدود یک سال یا بیشتر به کمتر از یک ماه تقلیل یافته است .
شایان ذکر است محصول وینیل کلراید مونومر ( VCM ) عمدتاً به عنوان ماده اولیه تولید پلی وینیل کلراید( PVC ) پتروشیمی بندرامام مصرف می شودکه ظرفیت تولید این واحد به میزان ۱۸۰ هزار تن در سال می باشد.
شرکت بسپاران بندرامام چندی قبل نیز توانست با بومی سازی کاتالیست استراتژیک K2 در راکتورهای اتو کلاو واحد پلی اتیلن سبک(LD) بدست متخصصان داخلی گام مهم دیگری در زمینه دانش کاتالیست ها بر دارد .
شرکت کیمیا از جمله شرکتهای تابعه پتروشیمی بندرامام می باشد که دارای ۵ واحد زیر مجموعه دریاچه نمک و بازیافت نمک (SR)، کلرآلکالی (CA)، اتیلن دی کلراید (EDC)، وینیل کلراید منومر (VCM) ، ام تی بی ئی (MTBE) می باشد که با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۱ میلیون و ۴۳۹ هزار تن انوع محصولات از جمله سود سوز آور ۵۰ درصد ، گاز کلر ، اسید کلرید ریک ۳۳ درصدی ، آب ژاول ، منومر وینیل کلراید ،اتیلن دی کلراید و ماده افزودنی(MTBE) به بنزین سهم شایانی را در تولیدات شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام بر عهده دارد .

 

bipc-01
با هدف ارتقاء دانش فنی ساخت داخل یکی دیگر از کاتالیست های مورد نیاز واحدهای پتروشیمی بندرامام داخلی سازی شد .

 

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام بار دیگر تلاش مهندسان و متخصصان توانمند کشورمان در سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی به ثمر نشست و یکی دیگر از کاتالیست های مورد نیاز در واحد وینیل کلراید منومر پتروشیمی بندرامام داخلی سازی شد که گامی مهم در راستای قطع واردات این نوع کاتالیست از کشورهای خارجی بشمار می رود.
کاتالیست خارجی با نام تجاری اکسی مکس در راکتورهای بخش اکسی کلریناسیون واحد وینیل کلراید منومر شرکت کیمیا بندرامام به میزان بالغ بر ۳۰ تن در سال کاربرد داشته است . با همکاری ۳ جانبه شرکت سازنده ، شرکت پژوهش و فن آوری پتروشیمی و متخصصان پتروشیمی بندرامام کاتالیست ساخت داخل مورد آزمایش قرار گرفت و در راکتورهای واحد بکار گرفته شد.مهمترین نکته در بکارگیری این نوع کاتالیست داخلی نسبت به مشابه خارجی ، علاوه بر صرفه اقتصادی تا یک سوم قیمت وارداتی آن ، کاهش مدت زمان تهیه و بکارگیری می باشد که از حدود یک سال یا بیشتر به کمتر از یک ماه تقلیل یافته است . شایان ذکر است محصول وینیل کلراید مونومر ( VCM ) عمدتاً به عنوان ماده اولیه تولید پلی وینیل کلراید( PVC ) پتروشیمی بندرامام مصرف می شودکه ظرفیت تولید این واحد به میزان ۱۸۰ هزار تن در سال می باشد.شرکت بسپاران بندرامام چندی قبل نیز توانست با بومی سازی کاتالیست استراتژیک K2 در راکتورهای اتو کلاو واحد پلی اتیلن سبک(LD) بدست متخصصان داخلی گام مهم دیگری در زمینه دانش کاتالیست ها بر دارد .شرکت کیمیا از جمله شرکتهای تابعه پتروشیمی بندرامام می باشد که دارای ۵ واحد زیر مجموعه دریاچه نمک و بازیافت نمک (SR)، کلرآلکالی (CA)، اتیلن دی کلراید (EDC)، وینیل کلراید منومر (VCM) ، ام تی بی ئی (MTBE) می باشد که با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۱ میلیون و ۴۳۹ هزار تن انوع محصولات از جمله سود سوز آور ۵۰ درصد ، گاز کلر ، اسید کلرید ریک ۳۳ درصدی ، آب ژاول ، منومر وینیل کلراید ،اتیلن دی کلراید و ماده افزودنی(MTBE) به بنزین سهم شایانی را در تولیدات شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام بر عهده دارد .

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت پتروشیمی بندرامام (سهامی عام) می باشد | طراحی و تولید اداره فن آوری اطلاعات | نگارش 6.0