کیمیای پتروشیمی بندرامام و‌ دستاوردهای سال ۹۹: افزایش تولید ۱/۶ درصدی مجتمع کیمیا / تولید فراتر از ظرفیت MTBE

۱۶ تیر، ۱۴۰۰ by in category اخبار و رسانه with ۰ and 0

تمامی فعالیت ها و دستاوردهای سال گذشته کیمیای پتروشیمی بندرامام در مجمع این مدیریت مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، مجمع سالانه کیمیای بندرامام برگزار و طی آن رکوردهای تولیدی و دیگر دستاوردهای این مدیریت در سال گذشته تصریح شد که در این بین دستاوردهای تولیدی ، زیست محیطی و همچنین داخلی سازی انواع کاتالیست و قطعات صنعتی که همراستا با استراتژی های پتروشیمی بندرامام بوده ، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

کیمیا دارای واحدهای تولیدی MTBE ، وینیل کلراید منومر ، اتیلن دی کلراید ، کلرآلکالی و واحد استحصال نمک از آب دریا است که وظیفه تولید محصولات در زنجیره کلر را بر عهده دارد و در سال ۱۳۹۹ با حرکت در مسیر سیاست های ابلاغی مدیریت ارشد پتروشیمی بندرامام موفق شد نزدیک به ۹۴۰ هزار تن انواع محصولات را تولید کند و تولیدات خود را نسبت به سال گذشته  ۱/۶ درصد افزایش دهد.

یکی از واحدهای تولیدی مهم مجتمع کیمیا ماده افزودنی بر بنزین است که سهم بسزایی در کاهش آلاینده های اتمسفری و بهسوزی بنزین دارد و ظرفیت تولید این واحد در سال ۵۰۰ هزار تن است. در سال گذشته رکورد تولید بی‌سابقه‌ای در واحد MTBE ثبت شد و از سال ۱۳۸۱ تا کنون تولید فراتر از ظرفیت طراحی واحد سابقه نداشته است اما در سال ۹۹ حجم تولید در واحد MTBE به بیش از ظرفیت تولید رسید.

در این افزایش تولیدات ، تعمیرات های اساسی و تعویض دقیق و به موقع قطعات و تجهیزات بسیار تاثیر گذار بود. تعمیرات اساسی کولینگ تاورها و چیلرهای واحد VC و CA ، تعمیرات اساسی کمپرسورهای هوا و سیکل سرما ساز واحد VC ، تعویض عایق های معیوب واحدهای DC، VC، MTBE به منظور کنترل شدت مصرف انرژی ، برقراری خطوط هوای ابزار دقیق و انجام تست پیشرفته MFL بر روی کف مخازن از اثرگذارترین اقدامات در این امر بوده اند.

در سال گذشته کمیته ساخت داخل پتروشیمی بندرامام و مدیریت کیمیا با همکاری منظم و بابرنامه و همچنین با مشارکت شرکت های دانش بنیان ، کاتالیست های حساس و قطعات ویژه ای را داخلی سازی کردند. ازجمله این کاتالیست و قطعات داخلی سازی شده ، کاتالیست اکسی کلریناسیون جهت تولید اتیلن دی کلراید ، تمامی فیلترهای کارتریج واحد MTBE ، جاذب های بخش خشک سازی هوای واحد VC و نیز ساخت داخل آنتی فولانت واحد VC بوده است.

گفتنی است کیمیای پتروشیمی بندرامام به منظور حفظ و حراست از محیط زیست چند اقدام بسیار تاثیرگذار و ویژه ای را اجرایی کرد. انتقال آب کلاریفایر واحد MTBE به برج خنک کننده واحد VC جهت بهینه سازی مصرف آب و مواد شیمیایی و از سوی دیگر در راستای کنترل انتشار آلاینده های اتمسفری آنالایزرهای دودکش کوره های واحد VC و MTBE را نصب و راه اندازی کرد.

نصب و راه اندازی سیستم F&G مخازن ، بهینه سازی سیستم کنترل PH و خنثی سازی پساب واحد DC از دیگر اقدامات زیست محیطی این مدیریت بود.

 

روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندرامام به پاس موفقیت ها و دستاوردهای کسب شده که مرهون تلاش و زحمات کارکنان این شرکت بوده ، مراتب قدردانی و تشکر را خدمت تمامی همکاران اعلام می دارد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت در اختیار شرکت پتروشیمی بندرامام (سهامی عام) می باشد | طراحی و تولید اداره فن آوری اطلاعات | نگارش 5.6